Зарегистрироваться
Запомнить меня
ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
Весь номер
Главная  / Номера  / №5  / Про режимні заходи у прикордонній смузі
карта сайта
№04 №5 №06
13 Февраля 2016 года, Суббота
Архив всех номеров
Человек и общество
Інформація департаменту комунальної власності Одеської міської ради
13.02, Суббота

Про режимні заходи у прикордонній смузі


Печатная версия
Ключевые слова:

Постановою Кабінету міністрів України № 1147 від 27 липня 1998 року затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони. Що стосується міст, то в Одеській області такими визначено Одесу, Чорноморськ (Іллічівськ), Южне та Ізмаїл. Крім того, до цього переліку увійшли 17 районів нашого регіону: Білгород-Дністровський, Біляївський, Болградський, 
Великомихайлівський, Ізмаїльський, Кілійський, Кодимський, Комінтернівський, Котовський, Красноокнянський, Овідіопольський, Ренійський, Роздільнянський, Саратський, Тарутинський, Татарбунарський та Фрунзівський. Пропонуємо найбільш важливі положення запровадження прикордонного режиму і системи режимних заходів, що регламентуються цією Постановою уряду.

Перш за все слід звернути увагу на те, що Постановами уряду № 679 від 23.04.1999 р., № 1402 від 04.09.2003 р., № 821 від 29.06.2004 р., № 1110 від 08.12.2010 р., № 463 від 03.07.2013 р. було внесено низку змін та доповнень до вищевказаної Постанови. А тому окремі положення Постанови № 1147 від 27.07.1998 р. відкореговано, і вони діють у новій редакції.
Положення про прикордонний режим регламентує правила в'їзду, тимчасового перебування, проживання, пересування громадян та інших осіб, провадження робіт, обліку та тримання на пристанях, причалах і в пунктах базування маломірних суден, інших засобів, що не є суднами, але пристосовані для переміщення на них людей по воді (водний мотоцикл, водний велосипед, моторний гідродельтаплан, дошки для занять різними видами серфінгу тощо), а також апаратів, що використовуються для підводного плавання (маломірні судна, інші плавзасоби), їх плавання і пересування у територіальному морі та внутрішніх водах України.
Порядок в'їзду, тимчасового перебування, проживання, пересування громадян України та інших осіб у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі визначено пунктами 7-12. Слід зазначити, що в'їжджати у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в їх межах можна лише на підставі документів, що посвідчують особу. Те саме стосується іноземців та осіб без громадянства, але їхні особисті документи мають ще підтверджувати законність перебування на території України. В'їзд і перебування громадян України та інших осіб у місцевості, яка знаходиться між державним кордоном і лінією прикордонних інженерних споруджень, допускається як виняток і лише за спеціальним дозволом відповідного підрозділу Державної прикордонної служби. З метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів внутрішніх справ, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право, відповідно до Законів України «Про Державну прикордонну службу України» та «Про дорожній рух», у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби. Згідно з п. 12 Постанови і наказом Міністерства внутрішніх справ (МВС) України
№ 1075 від 07.09.2015 р., капітанам морських і річкових суден, власникам маломірних суден, командирам повітряних суден, начальникам поїздів і провідникам вагонів, старшим стюардам і стюардам, водіям транспортних засобів забороняється підвозити в контрольований прикордонний район та вивозити з нього осіб, які не мають відповідних документів.
Обмежено провадження робіт у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, що зазначено у пунктах 17-21 Постанови. А згідно з п. 14 Постанови, місцеві державні адміністрації разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району визначають місця для купання і рибальства, встановлюють порядок їх обладнання і використання.
Авіаційні роботи, будь-яке будівництво, вирубка ліса, полювання, водокористування, геологічні, дорожні та інші дослідження в межах прикордонної смуги, а також гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов'язані із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів проводяться після інформування органу охорони Державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідності якого провадиться така діяльність, із зазначенням початку і терміну її провадження, прізвища, імені та по батькові осіб, що провадитимуть діяльність. Інформування здійснюється письмово, не пізніше ніж за 24 години до початку провадження такої діяльності, зокрема за допомогою факсимільного зв'язку або електронної пошти. Згідно з наказом МВС України № 1075 від 07.09.2015 р., заборонено здійснення будь-яких польотів легкомоторних літальних апаратів, квадрокоптерів, повітряних безмоторних засобів пересування (планери, дельтаплани, аеростати, дирижаблі), а також стрибки з усіх видів парашутів без завчасного, не пізніше ніж за
24 години до початку їх проведення, інформування підрозділу охорони Державного кордону, в зоні відповідальності якого проводяться польоти. Проведення водолазних робіт можливо на тих же умовах. Полювання у смузі місцевості між лінією Державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється.
В прикордонних районах діє особливий порядок обліку, тримання та пересування маломірних суден, регламентований пунктами 22-39 Постанови. У районах, прилеглих до узбережжя моря, що охороняється Державною прикордонною службою, у межах територіального моря і внутрішніх вод, де встановлено прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, забороняється зберігання на пристанях, причалах і в пунктах базування, плавання та пересування маломірних суден, інших плавзасобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в органах, які здійснюють нагляд за такими суднами і засобами.
Списки на облік торговельних і маломірних суден, інших плавзасобів подаються адміністраціями морських (річкових) портів, причалів, пристаней і пунктів базування на вимогу уповноважених осіб підрозділу органу охорони Державного кордону, у зоні відповідальності якого визначено їхнє місце базування, до такого підрозділу. Маломірні судна, інші плавзасоби після реєстрації в установленому порядку приписуються до пристаней, причалів і пунктів базування та забезпечуються місцями для стоянки (зберігання). Списання з балансу і утилізація, передача маломірних суден, інших плавзасобів провадяться з обов'язковим інформуванням про це відповідного підрозділу Державної прикордонної служби. А згідно з наказом МВС України № 1075 від 07.09.2015 р., зміна приписки та постійного місця для стоянки (зберігання) маломірних суден, інших плавзасобів без інформування протягом
24 годин адміністрацій об'єктів базування підрозділу охорони Державного кордону, у зоні якого вони розміщені, забороняється. Номери причалам надаються Державною прикордонною службою.
З метою своєчасного облаштування пристані, причали і пункти базування щороку до початку навігаційного сезону підлягають огляду спільною комісією, яка утворюється районними державними адміністраціями. Вони розробляють та затверджують акт огляду. Пристані, причали і пункти базування, які після здійснення огляду не отримали відповідного дозволу, до експлуатації не допускаються. Крім того, згідно з наказом МВС України № 1075 від 07.09.2015 р., забороняється експлуатація об'єктів базування всіх форм власності, які не отримали дозволу на експлуатацію та випуск маломірних суден, інших плавзасобів без наявності на об'єктах базування призначених відповідними наказами або розпорядженнями посадових осіб чергово-вахтової служби. Пристані, причали і пункти базування суден рибного господарства, за якими класифікаційне товариство не здійснює нагляд, оглядаються комісіями, призначеними центральним органом виконавчої влади у галузі рибного господарства, і допускаються до експлуатації за висновками таких комісій. Підприємства, установи і організації, до управління яких належать пристані, причали і пункти базування, впорядковують і обладнують їх в установленому порядку, забезпечуючи належну охорону та зв'язок з підрозділами Державної прикордонної служби.
Заходи щодо обліку та тримання маломірних суден, інших плавзасобів, повітряних суден, які здійснюють посадку на воду на пристанях, причалах і в обладнаних пунктах базування, здійснюють адміністрації пристаней, причалів і пунктів базування, а також керівники підприємств, установ та організацій залежно від їхньої форми власності. Керівники підприємств, установ і організацій, яким належать пристані, причали і пункти базування, власники маломірних суден, інших плавзасобів, повітряних суден, що здійснюють посадку на воду, зобов'язані надати уповноваженим особам Державної прикордонної служби безперешкодний доступ до місця їх тримання.
Посадка і висадка пасажирів, завантаження і розвантаження торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів поза пристанями, причалами і пунктами базування забороняються. Виняток - випадки, пов'язані із стихійним лихом, аварією, катастрофою, або з дозволу підрозділу Державної прикордонної служби.
Випуск маломірних суден, інших плавзасобів у територіальне море, внутрішні води України на відстань до двох морських миль від урізу води, випуск суден рибного господарства, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства, здійснюється згідно з нормами діючого законодавства. Згідно з наказом МВС України № 1075 від 07.09.2015 р., забороняється випуск маломірних суден та інших плавзасобів (крім засобів розваг на воді), суден рибного господарства в територіальне море, внутрішні води України до двох морських миль від урізу води, а також у частину вод прикордонних річок, озер та інших водойм, обмежених лінією Державного кордону, береги яких належать Україні, без завчасного, не пізніше ніж за одну годину, інформування підрозділу охорони Державного кордону, у зоні відповідальності якого здійснюється випуск. Вихід маломірних суден, інших плавзасобів за межі двох морських миль, які не мають відповідних радіоелектронних засобів зв'язку та дозволу на їх використання, забороняється. Те саме стосується виходу та плавання маломірних суден, інших плавзасобів, суден рибного господарства поза навігаційним періодом і темної пори доби (за винятком наявності у судна відповідного дозволу та обладнання).
У разі порушення вимог щодо порядку зберігання, виходу у територіальне море та внутрішні води, завантаження і розвантаження торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів, посадки і висадки пасажирів підрозділи Державної прикордонної служби мають право тимчасово заборонити експлуатацію пристаней, причалів і пунктів базування або заборонити вихід у внутрішні води цих суден і плавзасобів. Про запровадження цієї санкції підрозділи Держприкордонслужби інформують зацікавлених юридичних і фізичних осіб завчасно. Це обмеження діє до усунення виявлених порушень.
Під час плавання і перебування торговельних та маломірних суден, інших плавзасобів у територіальному морі та внутрішніх водах забороняється їх підхід до іноземних та українських суден закордонного прямування, якщо це не санкціоновано відповідним підрозділом Державної прикордонної служби.
Пляжі, місця масового відпочинку громадян на водах у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району облаштовуються необхідними засобами контролю з метою виключення можливості запливу відпочивальників до лінії Державного кордону або у бік іноземних та українських суден закордонного прямування. Дотримання цих вимог забезпечується адміністрацією пляжів і місць масового відпочинку.
Місцеві державні адміністрації спільно з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби визначають шляхи і стежки для пересування по берегу і льоду прикордонних річок, озер та інших водойм. Пересування по берегу і льоду прикордонних річок, озер та інших водойм поза встановленими для цього шляхами і стежками забороняється.

Подписаться на номер
Архив номеров
Год Номер выпуска
Свежий номер
Скачать номер
(PDF 7 603.18 КБ)
Архив всех номеров
Нравится ли вам газета Одесский вестник?

Нравится
Не нравится
Читаю другие издания

Конкурсные закупки
Copyright © 2007-2019 «Одесский вестник» Подписка Реклама Авторское право Письмо в редакцию О газете От редактора Издания

Контакты

г. Одесса, ул. Еврейская 4, 3 этаж
Карта проезда
Приемная: (048) 722-28-30
Коммерческая служба: (048) 711-76-63, (048) 731-42-27
e-mail: odvestnik@te.net.ua
Погода Курс Валют
USD '.$usd.' '; if($stat1=='_green') echo ''; else if($stat1=='_red') echo ''; echo '
EUR '.$eur.' '; if($stat2=='_green') echo ''; else if($stat2=='_red') echo ''; echo '
RUB '.$rub.' '; if($stat3=='_green') echo ''; else if($stat3=='_red') echo ''; echo '
Создание сайта - Yesgroup
Информация о сайте